Navzdory loajalitě moderních heren mají stále určité požadavky na vzhled návštěvníků. Mimochodem, hodně záleží na prestiži kasina a na zemi, kde se nachází. V legendárním Monte Carlu se neobejdete bez dress code Black Tie, což znamená přísný formální styl pro muže a luxusní večerní oblečení pro ženy. Ve většině heren v Las Vegas a San Remu jsou pravidla natolik uvolněná, že můžete nosit šortky a dokonce se v kasinech ženit. Pokud si nepotrpíte na žádná omezení, je lepší vyzkoušet své štěstí v kasina online. Pokud se však chystáte navštívit pozemní zařízení, seznamte se předem s obecně platnými pravidly oblékání.

Evropské tradice

Není tajemstvím, že Česká republika, Anglie, Německo, Monako a další evropské země velmi pečlivě dodržují etiketu hazardních her. A vzhled hráčů je obzvláště důležitý. Nejprestižnější evropská kasina nebudou tolerovat nejen nedbalý, ale ani nevhodný šatník. Pohodlné a známé pro mnoho turistů sportovní ležérní bude muset změnit na přísnější a businesslike oblečení.

Klasické fraky samozřejmě nejsou na místě a mohou být nezbytné pouze pro uzavřené oficiální rauty mezi členy VIP-klubu. Obecně si vystačíte s obchodním oblekem v základních barvách: černé, tmavě modré a grafitové. Milovníkům trendy věcí se bude líbit image sestavená z klasicky střižených kalhot, přísně jednobarevného polo a spencer. Mnoho prémiových pánských značek představuje ve svých kolekcích moderní varianty spencerů – dvouřadových bund, které neomezují v pohybu.

Pánské oděvní doplňky.

Přítomnost speciálních detailů dokládá postavení muže. Host může do kasina přijít v jednobarevném černém oblečení a ve stejné obuvi, ale určité nuance budou odpovídat zavedené etiketě.

Jaké doplňky jsou pro muže v kasinu žádoucí:

  • drahé náramkové hodinky;
  • Jako šperk jsou přijatelné pouze tenké zlaté prsteny nebo pečetní prsteny;
  • Kravata nebo motýlek jsou vhodné k pracovnímu obleku, ale nejsou základním požadavkem;
  • Hedvábný šátek;
  • fasetované manžetové knoflíčky.

Pro muže je také nutná peněženka na peníze. Pokud zákazník nerad používá peněženky nebo podobné doplňky, je v kasinech obvyklé, že se bankovky ukládají do kapes a zajišťují se speciální sponou. Dnes se však jedná o klasickou poctu a mnoho návštěvníků již toto pravidlo etikety nezná. Při návštěvě virtuálních heren je mnohem snazší kontrolovat peníze a provádět platby. Hráči používají paysafecard online a snadno kontrolují zůstatky na svých účtech.

Charakteristiky dámského oděvního kodexu

Na ženy je kladeno více požadavků, což je dáno rozmanitostí obrázků. Etiketu v kasinu pro ženy lze jasně popsat v pěti základních zásadách.

Tip 1: Vyhněte se vulgaritám

Většina večerních šatů má odhalená záda, odhalená ramena a hluboké výstřihy. Je důležité doplnit svůj šatník o detaily, které přinášejí eleganci a sofistikovanost. V elitních kasinech se přes večerní šaty často nosí pláštěnky, šály a kožešinové náhrdelníky. Vyplatí se také odmítnout věci s průhlednými látkami a šaty mini délky.

Tip 2. Luxusní detaily

V kasinech je vždy vhodné zdůraznit luxus svého šatníku. A ženy mají spoustu příležitostí předvést drahé detaily svého šatníku.

Relevantní prvky ženského šatníku v kasinu:

  • Hojnost šperků (zejména zlatých nebo stříbrných s drahými kameny);
  • kožené nebo kožešinové oděvy;
  • Drahé náramkové hodinky uznávaných značek;
  • Luxusní textilie (samet, přírodní hedvábí, krajkové vložky, gipur).

Tip 3. Kompletní obraz

Žena by měla ve společnosti vystupovat vždy upravená. A nejde jen o krásně upravené vlasy. Mluvíme o stylovém večerním líčení, kvalitní manikúře. Při vstupu do podniku takový host okamžitě upoutá pozornost. Po ní musí zůstat pěkný závoj kvalitního drahého parfému.

Pokud jsou vlasy uspořádány do drdolu, shromážděny v klasické kaskádě nebo objemném ohonu, je třeba vlasy doplnit drahými doplňky. Jedná se o spony, obruče a čelenky s kameny.

Tip 4. Úspěšné barevné schéma

Pro kasina je vhodné zvolit jednobarevné oblečení. Nemusí být nutně černé, ale jednobarevné oblečení vždy působí elegantně. Mezi úspěšné odstíny dámských večerních šatů patří marsala (ušlechtilá barva vína), bílá a její blízké varianty (slonová kost, krémová), sytě tmavě zelená (jako barva smaragdů).

Tip 5. Zakázané potisky a barvy.

Jakou barvu by neměly nosit ženy, které navštěvují kasino? Za skutečný mauvais ton se považuje oblečení v jasně červené nebo karmínové barvě, stejně jako všechny variace neonových odstínů. Stylisté důrazně doporučují nenosit věci s potisky zoo. Jedná se o vzory „leopard“, zebra, krajta a další varianty.

Pokud je touha nosit jednobarevné věci, krásně budou vypadat klasické nenápadné potisky. Patří mezi ně malé puntíky a úhledné květinové vzory.